Żyrardów

Co zabrać?

EDK 2021

Przed rejestracją pytacie co zabrać na EDK. Odpowiedź będzie długa, ale w wersji skróconej powinna się skończyć na jednym poście.

  1. Legendarną czołówkę 😉 Generalnie – źródło światła. Idziemy całą noc, czasem przez las. Często auro nie sprzyja. Dobrze jest mieć wolne ręce i widzieć gdzie się idzie. Jeśli rozważania będą wydrukowane lub będziesz korzystać z książeczki to też będzie potrzeba poświecić.
  2. Jednym z elementów EDK jest krzyż. Na Twoje możliwości, zrobiony samodzielnie. Bierzesz go ze sobą na czas wędrówki.
  3. Kamizelka / odblask. Będziemy szli różnymi drogami. Pamiętaj MUSISZ być widoczny / widoczna dla innych użytkowników drogi. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie.
  4. Buty, kurtka, czapka, rękawiczki. Generalnie ubiór dopasowany do pogody. Może padać deszcz, śnieg. Może być wietrznie. Pamiętaj, że temperatura w nocy może spaść poniżej zera.
  5. Żelazny zapas prowiantu. Lepiej zabrać 2 kanapki więcej, zapasową tabliczkę czekolady czy nawet dodatkowy termos z gorącą herbatą lub kawą. Przy takim wysiłku nie zakładaj, że dasz radę 12h bez jedzenia i picia. W trakcie jednej z edycji EDK okazało się, że czekolada / baton uratowały komuś trasę 🙂
  6. Okrycie przeciwdeszczowe. Wiele tłumaczyć nie trzeba.
  7. Zapasy. O zapasowym jedzeniu już pisaliśmy. Dobrze jest mieć komplet zapasowych baterii do latarki czy powerbanka do telefonu. Może się okazać, że baterii w latarce leżały już dłuższy czas albo bateria telefonu jest wrażliwa na niższe temperatury i szybciej się rozładowuje niż normalnie.